Uncategorised

Výzva výkonného předsedy Fordu Billa Forda: Konec stávky autodělníků je nezbytný pro budoucnost společnosti

Výkonný předseda společnosti Ford Motor Co., Bill Ford, vyzval autodělníky, aby se spojili a ukončili měsíční stávku, která podle něj ohrožuje budoucnost společnosti. Během neobvyklého projevu během smluvních jednání v rodném městě společnosti Dearborn v Michiganu uvedl, že vysoké náklady na práci by mohly omezit výdaje na vývoj nových vozidel a investice do továren. „Je to absolutní životodárná síla naší společnosti. A pokud ji ztratíme, prohrajeme s konkurencí. Amerika prohraje. Ztratí se mnoho pracovních míst,“ řekl pravnuk zakladatele společnosti Henryho Forda1.

Společnost Ford, jak uvedl, vyrábí více vozidel v Americe a má více zaměstnanců United Auto Workers než jakákoli jiná společnost, což zvýšilo její náklady v silně konkurenčním průmyslu. Ford má 57 000 pracovníků UAW ve srovnání s 46 000 u GM a 43 000 u Stellantis. „Mnoho našich konkurentů přesunulo pracovní místa do Mexika, zatímco jsme zde v USA přidávali pracovní místa,“ řekl Ford1.

Společnost se nachází téměř v patové situaci s odborem United Auto Workers, který 15. září zahájil cílené stávky ve všech třech detroitských automobilkách. Minulý týden 8 700 členů odborů opustilo největší a nejziskovější továrnu Ford na světě, továrnu Kentucky Truck Plant v Louisville. Ford uvedl, že stávka v kentucké továrně poškozuje desítky tisíc Američanů, kteří pracují pro dodavatele dílů a prodejce Forda. Stávka by také mohla způsobit kolaps křehké základny dodavatelů dílů, řekl1.

Pokud bude pokračovat, bude mít velký dopad na americkou ekonomii a způsobí devastaci místních komunit,“ řekl. Ford, který je pouze čtvrtým členem rodiny, který vedl 120 let starou společnost, uvedl, že sledoval, jak jiné země ztrácejí svůj automobilový průmysl a poté celou svou výrobní základnu. Silná americká výroba je podle něj nezbytná pro národní bezpečnost1.

„Musíme se spojit, abychom ukončili tento ostrý kolo jednání,“ řekl Ford. „Stále věřím v světlou budoucnost – jednu, kterou můžeme společně vybudovat. Stále věřím, že automobilový průmysl je v naší zemi hlavní silou pro dobro. Budeme pokračovat v tom, když nás Amerika nejvíce potřebuje“1.