Uncategorised

Samsung a ASML investují do výstavby pokročilé továrny na čipy v Jižní Koreji

Samsung a ASML, dvě dominantní společnosti v oblasti polovodičů, oznámily plán na investici 760 milionů dolarů do výstavby pokročilé továrny na čipy v Jižní Koreji. Tato továrna bude vyrábět nejmodernější čipy, jako jsou ty, které se používají v nejnovějších iPhonech od Apple, které vyrábí TSMC z Tchaj-wanu.

Technologická inovace vedená společností ASML se stává silnou hnací silou Čtvrté průmyslové revoluce po celém světě. Nizozemské společnosti zabývající se polovodiči, jako jsou ASML a ASM, staví v Koreji nové zařízení pro výrobu, výzkum a vývoj a školení talentů.

Samsung je největším světovým výrobcem dynamických pamětí s náhodným přístupem (DRAM), které se používají v spotřebitelských zařízeních, jako jsou smartphony a počítače. Jiho-korejští výrobci čipů spoléhají na stroje EUV od ASML k výrobě rychlejších a efektivnějších čipů než konkurence.

Nizozemsko je domovem ASML, která vyrábí zařízení pro litografii, které vyrábí polovodiče. Obě země spolupracují již řadu let ‚vzorovým způsobem‘. Tento krok bude znamenat zásadní bod zlomu pro alianci mezi Koreou a Nizozemskem v oblasti polovodičů.

Často kladené otázky (FAQ)

Co je ASML?
ASML je nizozemská společnost specializující se na výrobu zařízení pro litografii, které se používají k výrobě polovodičů.

Co jsou polovodiče?
Polovodiče jsou materiály s vlastnostmi mezi vodiči a nevodiči. Jsou základem pro výrobu čipů a dalších elektronických komponent.

Co je Čtvrtá průmyslová revoluce?
Čtvrtá průmyslová revoluce odkazuje na aktuální trend automatizace a výměny dat v průmyslových technologiích. Zahrnuje kyberneticko-fyzické systémy, internet věcí, cloudové výpočty a kognitivní výpočty.

Co je EUV?
EUV, nebo extrémní ultrafialové záření, je technologie používaná v litografii pro výrobu polovodičových čipů. Je to klíčová technologie pro výrobu menších, rychlejších a energeticky účinnějších čipů.