Uncategorised

Místopředsedkyně Harrisová oznamuje zahájení procesu odstranění zdravotního dluhu z kreditních skóre občanů

Místopředsedkyně Spojených států Kamala Harrisová oznámila zahájení procesu odstranění zdravotního dluhu z kreditních skóre občanů. Tento krok by měl usnadnit získání úvěru na auto nebo hypotéky pro ty, kteří mají zdravotní dluh1. Přibližně jedna z pěti osob uvádí, že má zdravotní dluh7.

Proč je odstranění zdravotního dluhu důležité?

Zdravotní dluh může mít negativní dopad na kreditní skóre jednotlivců, což může ztížit získání úvěrů nebo hypoték. Odstranění zdravotního dluhu z kreditních skóre by mohlo zlepšit finanční situaci milionů lidí a usnadnit jim přístup k finančním produktům a službám.

Jak bude proces probíhat?

Podrobnosti o tom, jak bude proces odstranění zdravotního dluhu probíhat, nebyly zatím zveřejněny. Nicméně, očekává se, že vláda Bidena-Harrisové bude spolupracovat s úřadem pro ochranu spotřebitelů a finančních institucí, aby zajistila hladký průběh procesu3.

Co to znamená pro občany?

Pro občany s zdravotním dluhem to znamená možnost zlepšení jejich kreditního skóre a snazší přístup k finančním produktům a službám. Tento krok by mohl mít pozitivní dopad na celkovou finanční situaci mnoha lidí a pomoci jim dosáhnout lepšího finančního zdraví.

Zdroje:

1https://www.aol.com/vp-harris-announces-start-process-202259721.html

3https://www.washingtonpost.com/business/2023/09/21/harris-medical-debt-credit-scores-cfpb/bdc8b7f8-58bc-11ee-bf64-cd88fe7adc71_story.html

7https://www.timesunion.com/business/article/vp-harris-announces-start-of-process-to-remove-18381147.php?IPID=Times-Union-HP-nation-world-package