Uncategorised

Metro Bank jedná o restrukturalizaci dluhu a injekci kapitálu

Metro Bank Holdings Plc v současné době jedná s držiteli dluhopisů a akcionáři ohledně finančního balíčku zaměřeného na restrukturalizaci dluhu a kapitálovou injekci. Banka pracuje na dosažení dohody do pondělí, jak oznámila osoba obeznámená se záležitostí. Tento krok přichází poté, co Metro Bank odmítla sérii přístupů k převzetí od specializovaného obchodního věřitele Shawbrooka.

Podrobnosti o restrukturalizaci dluhu a vložení vlastního kapitálu
Navrhovaný plán zahrnuje prodloužení splatnosti nesplaceného prioritního dluhu Metro Bank a přeměnu jejího podřízeného dluhu na vlastní kapitál. Tato restrukturalizace dluhu by vymazala rizikovější dluh a rozšířila by přednostní dluhopisy. Vložení vlastního kapitálu by navíc provedli stávající investoři. Akcionáři čelí zředění, pokud do banky nevloží nové prostředky.

Důsledky pro Metro Bank
Pokud bude tento plán finanční restrukturalizace úspěšný, mohl by poskytnout Metro Bank stabilnější základnu a pomoci jí zorientovat se v náročném ekonomickém prostředí. Snížením svého rizikovějšího dluhu a zajištěním dodatečného kapitálu může mít banka lepší pozici, aby přestála budoucí finanční bouře a mohla nadále sloužit svým zákazníkům.