Uncategorised

Které Hondy jsou stahovány kvůli problémům s bezpečnostními pásy?

Honda oznámila zpětné vyvolání více než 300 000 vozidel modelů HR-V a Accord z let 2023 a 2024 kvůli chybějícím nýtům v předpínačích bezpečnostních pásů2. Předpínač je součást bezpečnostního pásu, která jej při nehodě utáhne, čímž zabraňuje posunu osoby sedící na sedadle2. Vadné předpínače zvyšují riziko zranění při srážce2. Honda uvedla, že zatím neobdržela žádná hlášení o zraněních nebo úmrtích v důsledku nefunkční součásti2.

Časté otázky a vysvětlení použitých pojmů

Co je zpětné vyvolání?

Zpětné vyvolání je proces, kdy výrobce nebo distributor zjišťuje a opravuje problémy s produktem, který byl již prodán zákazníkům. V případě automobilů se jedná o opravu nebo výměnu vadných součástek, které mohou ohrozit bezpečnost nebo funkčnost vozidla.

Co je předpínač bezpečnostního pásu?

Předpínač bezpečnostního pásu je součást bezpečnostního pásu, která jej při nehodě utáhne, čímž zabraňuje posunu osoby sedící na sedadle. Předpínač zvyšuje účinnost bezpečnostního pásu a snižuje riziko zranění při srážce.

Jak zjistím, zda je moje vozidlo postiženo zpětným vyvoláním?

Majitelé vozidel postižených tímto zpětným vyvoláním budou kontaktováni poštou po 8. lednu 20242. Vozidlo bude možné nechat zkontrolovat a opravit u autorizovaného dealera Hondy, který vymění vadnou součást bezplatně2. Pro zjištění, zda je vaše vozidlo postiženo, navštivte www.recalls.honda.com[2].