Uncategorised

Konec 74leté historie Toshiba na burze

Japonská společnost Toshiba se chystá ukončit svou 74letou historii na tokijské burze, která začala v květnu 1949, když se Japonsko zotavovalo z druhé světové války1. Toshiba se v minulosti potýkala s několika skandály a finančními problémy. V roce 2015 přiznala, že své zisky přeháněla o více než 1 miliardu dolarů během šesti let a zaplatila pokutu 7,37 miliardy jenů (47 milionů dolarů; 38 milionů liber), což byla tehdy nejvyšší pokuta v historii země1. O dva roky později odhalila značné ztráty ve svém americkém jaderném energetickém podniku Westinghouse a provedla odpis 700 miliard jenů1. Aby se vyhnula bankrotu, prodala v roce 2018 svůj podnik s paměťovými čipy, který byl považován za klenot v portfoliu společnosti1.

Toshiba se v průběhu let potýkala s řadou problémů, které vedly k jejímu současnému rozhodnutí ukončit svou historii na burze. Skandály a finanční potíže způsobily, že společnost musela prodat některé ze svých klíčových aktiv, aby přežila1. Přestože se Toshiba snažila zotavit a restrukturalizovat své podnikání, stále čelí výzvám a nejistotám ve svém odvětví. Její rozhodnutí ukončit svou burzovní historii je důsledkem těchto problémů a snahy zaměřit se na budoucnost a obnovu svého podnikání.

Ukončení Toshiba na burze znamená konec éry pro jednoho z nejvýznamnějších japonských průmyslových gigantů1. Společnost se nyní musí zaměřit na restrukturalizaci a hledání nových příležitostí pro růst a inovace. Ačkoli je to pro Toshiba konec jedné kapitoly, může to být také začátek nového období, ve kterém se společnost může znovu stát lídrem ve svém odvětví a přinést nové technologie a řešení pro světový trh.