Uncategorised

Joe Rogan a jeho nový kontrakt se Spotify za 250 milionů dolarů: Podcast bude dostupný i na jiných platformách

Joe Rogan, kontroverzní moderátor podcastu a bývalý hostitel show „Fear Factor“, podepsal nový kontrakt se Spotify v hodnotě údajných 250 milionů dolarů. Tato dohoda znamená, že jeho podcast „The Joe Rogan Experience“ bude nyní dostupný i na jiných streamovacích platformách.

Tříletý kontrakt, který zahrnuje minimální garantovaný poplatek pro Rogana a podíl na reklamních příjmech, byl poprvé oznámen v pátek Wall Street Journal. Spotify mělo v posledních třech letech exkluzivní práva na streamování Roganova podcastu. Nová dohoda však zahrnuje distribuci na Apple Podcasts, Amazon Music a YouTube.

„JRE zůstává králem podcastingu, pravidelně se řadí mezi nejposlouchanější podcasty na světě a naši uživatelé ho každý rok od roku 2020 hodnotí jako nejlepší podcast na Spotify,“ napsal Spotify na svém webu v pátek.

Rogan, který podcast zahájil v roce 2009, sdílel novinky o obnovení kontraktu na sociálních médiích. „Jsem velmi šťastný, že mohu oznámit, že prodloužím své partnerství se Spotify, největší podcastovou platformou na světě,“ napsal a zároveň oznámil, že jeho show bude „brzy“ dostupná i jinde.

Roganův podcast v posledních letech zesílil hlasy polarizujících postav, jako je hostitel „InfoWars“ Alex Jones a zakladatel Proud Boys Gavin McInnes. Během Měsíce černé historie v roce 2022 se Rogan omluvil, když se jeho opakované použití slova N objevilo a bylo sestříháno do videoklipu, který se stal virálním. CEO Spotify Daniel Ek poté vydal omluvu zaměstnancům za zpětnou vazbu, kterou show obdržela1.

Často kladené otázky (FAQ)

Kdo je Joe Rogan?
Joe Rogan je americký komik, moderátor podcastu a bývalý hostitel televizní show „Fear Factor“. Je známý svým kontroverzním podcastem „The Joe Rogan Experience“.

Co je podcast?
Podcast je digitální audio nebo video soubor, který si mohou uživatelé stáhnout nebo streamovat na internetu. Podcasty často představují rozhovory nebo diskuse na různá témata.

Co je Spotify?
Spotify je švédská audio streamovací a mediální služba, která nabízí hudbu, podcasty a videa od umělců po celém světě.

Co znamená „streamování“?
Streamování je proces přenosu dat (obvykle audio nebo video), který umožňuje uživatelům sledovat nebo poslouchat obsah v reálném čase, aniž by museli soubor stahovat.

Kdo jsou „InfoWars“ a „Proud Boys“?
„InfoWars“ je americký konspirační web a mediální společnost vedená Alexem Jonesem. „Proud Boys“ je pravicová extremistická skupina založená Gavinem McInnesem.