Uncategorised

Jeff Bezos a jeho strategický prodej akcií Amazonu

Jeff Bezos, zakladatel a výkonný předseda společnosti Amazon, prodal tento týden 12 milionů akcií Amazonu, čímž získal zhruba 2 miliardy dolarů. Tento prodej může být součástí strategie, která by ho mohla opět učinit nejbohatším mužem světa.

Podle Bloomberg Billionaires Indexu tento prodej posunul Bezosovo jmění na druhé místo v seznamu nejbohatších lidí světa, s odhadovaným jměním 200 miliard dolarů. Přesný důvod, proč se Bezos rozhodl prodat akcie, není znám, ale tento masivní prodej snižuje rozdíl mezi jeho a Elonem Muskem, CEO společnosti Tesla, což Bezosovi umožňuje předstihnout Muska v žebříčku nejbohatších lidí světa.

Před tímto týdenním prodejem akcií Amazonu byl Bezosův majetek pouze o 5 miliard dolarů nižší než Muskovo jmění 200 miliard dolarů, což titul nejbohatšího miliardáře učinilo dobře dosažitelným. Muskovo jmění se od té doby zvýšilo na 209 miliard dolarů, ale Bezos je na dobré cestě, aby se k němu přiblížil.

Bezos se poprvé stal nejbohatším člověkem na světě v roce 2017, kdy předstihl Billa Gatese. Tito dva muži si titul vyměnili do konce roku, ale Bezos držel pozici nejbohatšího muže světa od roku 2018 do roku 2021, kdy ho předstihl Musk.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Kolik akcií Amazonu prodal Jeff Bezos?
Jeff Bezos prodal 12 milionů akcií Amazonu.

2. Kolik peněz získal Jeff Bezos prodejem akcií?
Prodejem akcií získal Jeff Bezos zhruba 2 miliardy dolarů.

3. Kdo je nyní nejbohatší člověk na světě?
Podle Bloomberg Billionaires Indexu je nyní nejbohatším člověkem na světě Elon Musk, CEO společnosti Tesla.

Vysvětlení použitých termínů

Akcie: Akcie je druh vlastnického podílu v podniku, který dává jeho držiteli právo na část zisku podniku a hlasování na valné hromadě.

Bloomberg Billionaires Index: Bloomberg Billionaires Index je denně aktualizovaný žebříček nejbohatších lidí světa, který vytváří finanční a mediální společnost Bloomberg.

CEO: CEO, neboli Chief Executive Officer, je nejvyšší výkonný ředitel společnosti. Tato osoba má největší pravomoci v rámci společnosti a je zodpovědná za strategické rozhodování.