Uncategorised

Jak dlouho má Joe Rogan smlouvu se Spotify?

Joe Rogan, kontroverzní moderátor podcastu a bývalý hostitel show „Fear Factor“, podepsal novou smlouvu se Spotify v hodnotě údajných 250 milionů dolarů1. Tato dohoda, která byla poprvé oznámena Wall Street Journal, je údajně tříletá a zahrnuje minimální garantovaný poplatek pro Rogana, spolu s podílem na reklamních příjmech1.

Podle této nové smlouvy se „The Joe Rogan Experience“ stane dostupným na dalších streamovacích platformách. Během posledních tří let měl Spotify exkluzivní streamovací práva na Roganův podcast. Nová dohoda však zahrnuje distribuci na Apple Podcasts, Amazon Music a YouTube1.

Rogan, který je původem z Newarku a podcast zahájil v roce 2009, sdílel novinky o obnovení smlouvy na sociálních médiích. „Jsem velmi šťastný, že mohu oznámit, že prodloužím své partnerství se Spotify, největší podcastovou platformou na světě,“ napsal, a zároveň oznámil, že jeho show se „brzy“ stane dostupnou jinde1.

V posledních letech Roganův podcast zesílil hlasy polarizujících postav, jako je hostitel „InfoWars“ Alex Jones a zakladatel Proud Boys Gavin McInnes. Během Měsíce černé historie v roce 2022 se Rogan omluvil, když se jeho opakované použití slova N objevilo a bylo sestaveno do videoklipu, který se stal virálním. CEO Spotify Daniel Ek poté vydal omluvu zaměstnancům za zpětnou vazbu, kterou show obdržela1.

Často kladené otázky

1. Jak dlouho trvá Joe Roganův kontrakt se Spotify?

Joe Rogan podepsal novou tříletou smlouvu se Spotify1.

2. Bude „The Joe Rogan Experience“ dostupný na jiných platformách?

Ano, jako součást nové smlouvy se „The Joe Rogan Experience“ stane dostupným na dalších streamovacích platformách, včetně Apple Podcasts, Amazon Music a YouTube1.

3. Kdo je Joe Rogan?

Joe Rogan je kontroverzní moderátor podcastu a bývalý hostitel show „Fear Factor“. Jeho podcast „The Joe Rogan Experience“ je jedním z nejposlouchanějších na světě1.

Vysvětlení použitých termínů

Podcast: Podcast je série digitálních audio nebo video souborů, které si uživatelé mohou stáhnout nebo streamovat online. Podcasty často pokrývají širokou škálu témat a mohou být produkovány jak profesionály, tak amatéry.

Streaming: Streaming je metoda přenosu dat, která umožňuje přístup k obsahu (např. hudba, filmy, podcasty) v reálném čase, aniž by bylo třeba stahovat celý soubor.

Spotify: Spotify je švédská audio streamovací a mediální služby poskytující platforma, která nabízí hudbu a podcasty od vydavatelů, včetně záznamových společností a mediálních společností.