Uncategorised

Globální propouštění v Riot Games: Hra na vysoké sázky nevyšla

Riot Games, vývojář oblíbených videoher jako „League of Legends“ a „Valorant“, oznámil propuštění 11% svých zaměstnanců po celém světě. Tato losangeleská společnost, kterou vlastní čínský technologický gigant Tencent, označila tuto rozhodnutí jako „kritické pro budoucnost Riotu“.

V interním memorandu pro zaměstnance vývojář her uvedl, že tento krok byl vyvolán rostoucími náklady a velkými sázkami, které se nevyplatily. „Musíme se více soustředit na naše podnikání a zaměřit naše úsilí na věci, které přinášejí hráčům největší hodnotu – na věci, které stojí za čas hráčů,“ napsal generální ředitel Dylan Jadeja.

Propouštění v Riot Games přidává k rozsáhlým propouštěním v amerických technologických a mediálních společnostech, které už tento měsíc postihly tisíce lidí. Jen v prvních dvou týdnech roku 2024 bylo oznámeno více než 5 500 propuštění v Google, Amazon a dalších významných technologických firmách.

Riot Games se dlouho spoléhal na obrovský úspěch svých her, což vedlo k výzvám pro společnost diverzifikovat své podnikání. V roce 2019 spoluzakladatel a předseda Marc Merrill oznámil, že společnost konečně rozšíří svou nabídku o řadu nových titulů. Od té doby však společnost přiznala, že se možná příliš unáhlila.

Jadeja ve svém memorandu podrobně popsal, jak vývojář od roku 2019 agresivně hledal nové zdroje růstu, „rozšiřoval naši globální působnost, měnil náš provozní model, přiváděl nové talenty, aby odpovídaly našim ambicím, a nakonec zdvojnásobil velikost Riotu za pouhých několik let.“

Nyní se společnost rozhodla snížit velikost týmu za hrou „Legends of Runeterra“, online karetní hrou, podle Jadeji, který uvedl, že její náklady na vývoj byly dotovány „prostřednictvím našich ostatních her“. Riot také ukončí „Riot Forge“, vydavatelství, které pracuje na …

Často kladené otázky (FAQ)

Co je Riot Games?
Riot Games je vývojář videoher se sídlem v Los Angeles, který je známý díky svým hram „League of Legends“ a „Valorant“. Společnost vlastní čínský technologický gigant Tencent.

Proč Riot Games propouští?
Riot Games oznámil propouštění 11% svých zaměstnanců po celém světě. Tento krok byl podle společnosti vyvolán rostoucími náklady a velkými sázkami, které se nevyplatily.

Jaké další technologické firmy propouštějí?
V prvních dvou týdnech roku 2024 bylo oznámeno více než 5 500 propuštění v Google, Amazon a dalších významných technologických firmách.

Vysvětlení použitých termínů

Tencent: Tencent je čínská multinacionální technologická konglomerátka se sídlem v Šen-čenu. Je to jedna z největších společností na světě v oblasti sociálních médií, hudebního, webového a mobilního herního průmyslu, a také v oblasti internetových služeb.

League of Legends: League of Legends je multiplayerová online bitva v aréně, kterou vyvinul a vydal Riot Games pro Microsoft Windows a macOS.

Valorant: Valorant je bezplatná multiplayerová první osoba střílečka vyvinutá a vydávaná Riot Games.

Riot Forge: Riot Forge je vydavatelství, které pracuje na vývoji nových her ve spolupráci s externími studii.