Uncategorised

Exxon Mobil a Pioneer Natural Resources se spojují v akciové fúzi v hodnotě téměř 60 miliard dolarů

Exxon Mobil oznámil, že se dohodl na nákupu svého amerického rivala Pioneer Natural Resources v rámci fúze všech akcií v hodnotě 59,5 miliardy dolarů. Tento krok by z něj udělal největšího hráče na americkém ropném poli1. Tato dohoda je největší od doby, kdy Exxon a Mobil v roce 1998 fúzovali za 81 miliard dolarů a je největší obchod tohoto roku5.

Fúze spojí více než 850 000 čistých akrů Pioneer v Midland Basin s 570 000 čistými akry ExxonMobil v Delaware a Midland Basins, čímž vytvoří průmyslového lídra3. Očekává se, že kombinace diferencovaného permického inventáře Pioneer a znalostí pánve s vlastními technologiemi ExxonMobil, finančními zdroji a průmyslově vedoucím vývojem projektů vygeneruje dvouciferné výnosy tím, že získá více zdrojů, efektivněji a s menším dopadem na životní prostředí3.

Tato transakce je jedinečnou příležitostí k dosažení vedoucí kapitálové efektivity a nákladové výkonnosti, stejně jako ke zvýšení produkce kombinací velkého, souvislého, vysoce kvalitního nevyvinutého pozemku Midland Pioneer s prokázaným průmyslově vedoucím přístupem ExxonMobil k vývoji permických zdrojů3. Očekává se, že jedinečná, doplňková shoda pozemků Pioneer umožní ExxonMobil vrtat dlouhé, nejlepší třídy laterály – až čtyři míle – což povede k menšímu počtu vrtů a menšímu povrchovému záběru. Společnost také očekává, že zvýší digitalizaci pole a automatizaci, která optimalizuje produkční průtok a náklady3.