Uncategorised

Elon Musk: X bude nahrazovat banky do roku 2024

Elon Musk, CEO společnosti X (dříve Twitter), má ambiciózní plány na přeměnu této platformy v centrum vašeho finančního světa. Během konferenčního hovoru se všemi zaměstnanci vyzval svůj tým, aby do konce roku 2024 připravili funkce, které by měly zvládnout jakoukoli finanční transakci v životě uživatele. „Když říkám platby, myslím tím celý finanční život někoho,“ řekl Musk1.

Podle Muska by měla platforma X zvládnout jakékoli transakce týkající se peněz, cenných papírů nebo jakýchkoli jiných aktiv. To znamená, že by uživatelé nemuseli mít bankovní účet, protože by všechny své finanční operace mohli provádět přímo na platformě X. Linda Yaccarino, CEO společnosti X, uvedla, že tato vize by se měla stát skutečností v roce 20241.

Musk má v plánu přeměnit X na bohaté centrum finančních služeb, což je součástí jeho cíle proměnit platformu v „všechno aplikaci“, podobně jako super aplikace jako WeChat v Číně, které nabízejí přístup k nákupům, dopravě a dalším službám. Tento plán však čelí značným výzvám. Jednou z nich je přesvědčit lidi, proč potřebují takovou platformu. Další výzvou je získat jejich důvěru, aby svůj celý finanční život svěřili X1.

Musk již dříve diskutoval o svých plánech na přeměnu X na finanční centrum. Dokonce přejmenoval Twitter na X.com, což byla jeho online banka z doby boomu internetu, která se nakonec stala součástí PayPalu. Dříve uvedl, že platforma by měla nabízet vysokoúročené peněžní tržní účty, debetní karty, šeky a úvěrové služby, s cílem umožnit uživatelům „posílat peníze kdekoli na světě okamžitě a v reálném čase“1.

Původní plán pro X.com je jasně v mysli Muska. „Cesta produktu X/PayPal byla napsána mnou a Davidem Sacksem v červenci 2000,“ řekl Musk na interním hovoru X ve čtvrtek. „A z nějakého důvodu PayPal, jakmile se stal součástí eBay, nejenže neimplementoval zbytek seznamu, ale dokonce zrušil řadu klíčových funkcí, což je šílené. Takže PayPal je ve skutečnosti méně kompletní produkt, než jsme vymysleli v červenci 2000, tedy před 23 lety“1.

Společnost aktuálně pracuje na získání licencí pro převod peněz po celých Spojených státech, aby mohla nabízet finanční služby. Musk uvedl, že doufá, že získá další potřebné licence pro X v „následujících několika měsících“1.