Uncategorised

Elon Musk a Bob Iger: Konflikt mezi X a Disney

Elon Musk, CEO společnosti Tesla a majitel sociální sítě X, veřejně kritizoval Boba Igera, generálního ředitele společnosti Walt Disney, kvůli rozhodnutí Disney přerušit reklamní spolupráci s platformou X1. Musk uvedl, že zakladatel společnosti Disney, Walt Disney, by se v hrobě obracel, kdyby viděl, co Iger s jeho společností dělá1. Musk také prohlásil, že Iger by měl být okamžitě propuštěn1.

Tento konflikt vypukl poté, co Disney spolu s dalšími společnostmi pozastavil své reklamní výdaje na platformě X, dříve známé jako Twitter, poté, co Musk podpořil antisemitské poznámky na této stránce1. Disney byl jedním z největších inzerentů na X1. Rich Greenfield, mediální analytik ve společnosti LightShed Partners, uvedl, že značky chtějí mít důvěru v management, vedení a bezpečnost značky, a že útok na jednoho z nejrespektovanějších CEO na světě tomu rozhodně nepomáhá1.

Musk ve svých příspěvcích na platformě X také poukázal na výkony některých nedávných filmů společnosti Disney v pokladnách, tvrdíc, že Iger „shazuje více bomb než B-52“1. Disney odmítl komentovat1. Musk dále zmínil žalobu v Novém Mexiku, která tvrdí, že obsah z Facebooku a Instagramu umožňoval dětské sexuální zneužívání a obchodování1. „Proč žádný bojkot inzerentů, Bob Eiger?“ napsal Musk na X1. „Tímto materiálem podporujete!“ Chybné přepis jména Igera byl Muskův1.

Často kladené otázky

Co je X?

X je sociální síť, kterou vlastní Elon Musk. Dříve byla známa jako Twitter.

Proč došlo ke konfliktu mezi Elonem Muskem a Bobem Igerem?

Konflikt vypukl poté, co společnost Disney, kterou vede Bob Iger, přerušila reklamní spolupráci s platformou X, kterou vlastní Elon Musk. Důvodem byla podpora antisemitských poznámek ze strany Muska na této platformě.

Jaký je význam výroku „shazuje více bomb než B-52“?

Tímto výrokem Elon Musk kritizoval výkony některých nedávných filmů společnosti Disney v pokladnách, naznačujíc, že Bob Iger nese zodpovědnost za neúspěchy těchto filmů. B-52 je americký bombardér, který je známý svou schopností nést velké množství bomb.