Uncategorised

Dow Jones Futures stoupá, vládní shutdown odvrácen; Tesla očekává dodávky

Dow Jones Futures zaznamenal nárůst v neděli večer poté, co americký Kongres v sobotu zabránil vládnímu shutdownu1. Tesla má před otevřením trhu v pondělí oznámit dodávky, zatímco několik čínských konkurentů v oblasti elektromobilů zveřejnilo výsledky v neděli1. Sněmovna reprezentantů a Senát v sobotu snadno schválily pokračování financování vlády na dalších 45 dní, čímž zabránily vládnímu shutdownu1.

Odvrácení vládního shutdownu

Ačkoli byl vládní shutdown odvrácen, Kongres by se mohl za 45 dní ocitnout v podobné situaci1. Dow Jones Futures stoupl o 0,55% oproti férové hodnotě, zatímco S&P 500 Futures vzrostl o 0,6% a Nasdaq 100 Futures o 0,8% 1. Desetiletý výnos amerických státních dluhopisů vzrostl o několik bazických bodů na 4,62% 1. Čínský průmysl zaznamenal v září pomalý růst, jak ukázala nová data1.

Tesla a dodávky elektromobilů

Tesla má v pondělí oznámit dodávky za 3. čtvrtletí3. Akcie společnosti Tesla vzrostly v pondělí o 0,9%, ale stále se výrazně nacházejí pod 50denním průměrem3. TSLA má oficiální kupní bod ve formě šálku s držadlem na úrovni 278,98, ale akcie jsou zhruba 11% od tohoto bodu3. Analytici předpokládají, že počet dodávek za 3. čtvrtletí bude nižší než rekordních 466 140 vozidel z 2. čtvrtletí3.

Budoucí vývoj na trzích

Ačkoli se Dow Jones Futures zotavil, je důležité si uvědomit, že noční pohyb na trzích nemusí nutně ovlivnit skutečné obchodování v následujícím regulačním období2. Investoři by měli sledovat vývoj na trzích a případně hledat příležitosti k nákupu, pokud se pokus o růst trhu ukáže jako silnější2.