Uncategorised

Dimon varuje, že svět nemusí být připraven na sazby Fedu na 7%

JPMorgan Chase & Co. CEO Jamie Dimon varoval, že svět nemusí být připraven na nejhorší scénář, kdy by základní úrokové sazby Federálního rezervního systému dosáhly 7% spolu se stagflací1. V rozhovoru pro Times of India řekl: „Pokud budou mít nižší objemy a vyšší sazby, bude ve systému stres“ 1. Dimon uvedl tyto komentáře během návštěvy investičního summitu JPMorgan v Mumbai1.

Podle Dimona byl rozdíl mezi 5% a 7% bolestivější než mezi 3% a 5% 1. „Přechod od nuly na 2% byl téměř žádný nárůst. Přechod od nuly na 5% zaskočil některé lidi, ale nikdo by nevyloučil možnost 5%,“ řekl Dimon1. „Nejsem si jistý, zda je svět připraven na 7%.“ 1

Federální rezervní systém ponechal cílový rozsah pro svou základní sazbu beze změny v očekávaném kroku dříve tento měsíc, i když čerstvé čtvrtletní projekce ukázaly, že 12 ze 19 úředníků bylo pro další zvýšení sazeb ještě letos1. Jeden z politiků viděl sazby vrcholit nad 6% 1.

Fed předseda Jerome Powell uvedl, že budoucí rozhodnutí o sazbách budou založena na příchozích datech1. „Svět rozhodně není připraven na 7% sazbu federálních rezervních fondů,“ řekl Charlie Jamieson, hlavní investiční důstojník společnosti Jamieson Coote Bonds, v rozhovoru pro Bloomberg Television1.