Uncategorised

Bude muset Illumina prodat grál?

Společnost Illumina, Inc. (NASDAQ: ILMN), přední výrobce strojů pro sekvenování genů, oznámila, že se rozhodla prodat Grail, vývojáře testů na rakovinu. Toto rozhodnutí přišlo po sérii právních bitv s antimonopolními regulátory jak v Evropě, tak ve Spojených státech135.

Grail je společnost, která vyvíjí diagnostické testy na rakovinu. Illumina, která se sídlem v San Diegu, se v roce 2020 dohodla na nákupu části Grailu, kterou již nevlastnila, za 7,1 miliardy dolarů5.

Rozhodnutí o prodeji Grailu bylo oznámeno po tom, co U.S. Fifth Circuit Court of Appeals vydal své rozhodnutí ve věci Illumina v. the Federal Trade Commission. Po přezkoumání názoru soudu se Illumina rozhodla nevyužít další možnosti odvolání proti rozhodnutí Fifth Circuit1.

Podle podmínek nařízení Evropské komise má Illumina dvanáct měsíců na prodej Grailu, s možností prodloužení o tři měsíce. Prodej bude proveden prostřednictvím prodeje třetí straně nebo transakce na kapitálových trzích4.

Často kladené otázky (FAQ)

Co je Illumina?

Illumina je přední výrobce strojů pro sekvenování genů.

Co je Grail?

Grail je společnost, která vyvíjí diagnostické testy na rakovinu.

Proč Illumina prodává Grail?

Illumina se rozhodla prodat Grail po sérii právních bitv s antimonopolními regulátory jak v Evropě, tak ve Spojených státech.

Jaký je časový rámec pro prodej Grailu?

Podle podmínek nařízení Evropské komise má Illumina dvanáct měsíců na prodej Grailu, s možností prodloužení o tři měsíce.

Vysvětlení použitých termínů

Sekvenování genů: Sekvenování genů je proces určování přesného pořadí nukleotidů v daném úseku DNA.

Antimonopolní regulace: Antimonopolní regulace jsou zákony, které jsou vytvořeny k omezení nekalé soutěže a zabránění monopolům na trhu.

Kapitálové trhy: Kapitálové trhy jsou trhy, na kterých se obchoduje s dlouhodobými dluhopisy (dlouhodobými dluhy), akciemi společností a dalšími finančními nástroji.