Uncategorised

Boeing snižuje předpovědi dodávek 737 Max kvůli problémům s kvalitou

Boeing oznámil, že nesplní svůj cíl pro dodávky letounů 737 Max v tomto roce, a to kvůli problémům s kvalitou. Tato situace vedla k tomu, že společnost musela snížit svůj roční cíl pro dodávky 737 na rozmezí od 375 do 400 jednotek14. Kvůli poklesu dodávek se zásoby nedodaných letounů 737 Max zvýšily na přibližně 250 letadel, z nichž 85 je určeno pro Čínu2.

Boeing se nyní potýká s obtížným úkolem splnit i snížený cíl dodávek letadel. Finanční ředitel společnosti Brian West uvedl, že dodávky v říjnu budou v souladu se zářím, kdy bylo dodáno pouze 15 letadel 737 Max2. Společnost musela rozšířit rozsah práce na řešení defektu dodavatele a je třeba znovu prohlédnout některé z letadel, které již byly opraveny2.

Navzdory těmto problémům se Boeing snaží zůstat optimistický. Přestože společnost vykázala čistou ztrátu 1,6 miliardy dolarů ve třetím čtvrtletí, stále se drží svého cíle generovat volný cash flow ve výši 3 až 5 miliard dolarů v tomto roce6. CEO společnosti Boeing, Dave Calhoun, uvedl v dopise zaměstnancům: „Slyšel jsem ty mimo naši společnost, kteří se ptají, zda jsme ztratili krok. Já to vidím úplně naopak,“ a dodal: „Díky kultuře, kterou budujeme, jsme identifikovali nesrovnalosti z minulosti, které nyní máme rigorózně najít a opravit jednou provždy“6.