Uncategorised

Bezpečnostní systémy SEC zůstaly nedotčeny po útoku na účet X

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila v pátek, že její systémy a zařízení nebyly narušeny stranou, která dříve tento týden tweetla falešné oznámení o schválení Bitcoin ETF. Ve středu oficiální účet SEC na platformě X (dříve Twitter), @SECgov, tweetl, že agentura schválila několik žádostí o obchodování s Bitcoinovými burzovně obchodovanými fondy (ETF), zprávu, která se nakonec ukázala jako falešná od někoho, kdo se dostal k účtu prostřednictvím s ním spojeného telefonního čísla.

V pátek poskytla SEC prohlášení s časovou osou událostí ve středu, kdy první „neoprávněný příspěvek“ přišel v 21:11 UTC, a předseda SEC Gary Gensler publikoval své objasnění 15 minut později. Prohlášení naznačilo, že zaměstnanci SEC nikdy neztratili přístup k účtu, protože do 30 minut smazali falešný příspěvek, odstranili lajky některých dalších tweetů týkajících se Bitcoinu a sdíleli aktualizaci na hlavním účtu SECgov. „Zaměstnanci také kontaktovali X a požádali o pomoc při řešení situace,“ dodala SEC.

Často kladené otázky (FAQ)

Co je SEC?
SEC je zkratka pro U.S. Securities and Exchange Commission, což je americká federální agentura, která má na starosti regulaci cenných papírů, ochranu investorů, udržování spravedlivých, řádných a efektivních trhů a usnadňování kapitálového tvorby.

Co je Bitcoin ETF?
Bitcoin ETF je burzovně obchodovaný fond, který sleduje cenu Bitcoinu. To umožňuje investorům obchodovat a investovat do Bitcoinu, aniž by museli vlastnit samotný Bitcoin.

Co je X?
X je sociální médium, které umožňuje uživatelům publikovat krátké zprávy zvané tweety. Bylo dříve známé jako Twitter.

Jak mohl někdo získat přístup k účtu SEC na platformě X?
Podle SEC se útočník dostal k účtu prostřednictvím telefonního čísla spojeného s účtem. Toto je běžná metoda, kterou útočníci používají k získání přístupu k cizím účtům, a je známá jako SIM swapping.