Uncategorised

Ambiciózní expanze Applu v Indii: Cílem je dosáhnout 40 miliard dolarů ve výrobě

Společnost Apple Inc. plánuje v příštích pěti letech výrazně zvýšit svou produkci v Indii s cílem více než pětinásobného navýšení na přibližně 40 miliard dolarů. Tato ambiciózní expanze přichází poté, co společnost v posledním finančním roce překonala 7 miliard dolarů ve výrobě v zemi. Informaci oznámila PTI s odvoláním na vládní úředníky, kteří zůstali neidentifikováni.

Posílení indického elektronického průmyslu
Rozhodnutí Applu zvýšit svou výrobu v Indii je v souladu s cílem země rozšířit do roku 2026 svůj elektronický průmysl na 300 miliard dolarů. Tento růst je tažen zvýšenou produkcí chytrých telefonů a globálním tlakem na snížení rizik v dodavatelských řetězcích v Číně. Nižší indický ministr pro technologie Rajeev Chandrasekhar sdílel tyto poznatky s Bloomberg TV začátkem tohoto měsíce.

Rozšíření produktové řady Apple v Indii
V současné době Apple vyrábí iPhony v Indii a plánuje zahájit výrobu AirPods v zemi příští rok. Jako první pro společnost Apple tento měsíc uvedl na trh svůj indický iPhone 15 v den svého celosvětového vydání. Rozšíření výroby v Indii bude pravděpodobně zahrnovat širší škálu produktů Apple, což dále posílí přítomnost společnosti v zemi a přispěje k růstu indického elektronického průmyslu.