Business

Čekaná premiéra: Huawei a Chery představují Elektromobil Luxeed EH3

Partnerství mezi čínskou automobilkou Chery a technologickým gigantem Huawei konečně přináší své plody. Společně nyní představují dlouho očekávaný elektrický sedan Luxeed EH3. Zde se dozvíte, kdy se tento vůz objeví na trhu a za kolik.

Nový elektromobil od Huawei je elegantním sedanem, který vznikl ve spolupráci mezi technologickým lídrem Huawei a čínským automobilovým výrobcem Chery. Dle informací serveru CarNewsChina bude tento nový elektromobil prodáván pod zbrusu novou značkou, a to pod jménem Luxeed a s označením EH3. Luxeed EH3 je postaven na platformě E0X, což je základ i pro nadcházející modely Exeed Sterra ES a Exeed Sterra ET od automobilky Chery.

Nová platforma E0X je speciálně navržena pro elektromobily se dvěma elektromotory pohánějícími všechna čtyři kola. Kromě toho disponuje 800V architekturou a využívá baterie od společnosti CATL, což umožní dosáhnout dojezdu až 700 kilometrů na jedno nabití. Cena tohoto vozidla by se měla pohybovat kolem 200 000 jüanů (což je zhruba 600 tisíc korun).

Co víme o výbavě tohoto nového elektromobilu? Na střeše se nachází zajímavý prvek – Lidar senzor. Ale to není vše. Celkem je ve voze umístěno 11 HD kamer, 3 mikrovlnné radary a 12 ultrazvukových radarů. Dále bude vozidlo vybaveno systémem řízení ADS 2.0, což umožní autonomní jízdu ve městech i na dálnicích.

Tato funkcionalita bude po uvedení vozu na trh dostupná v více než 45 čínských městech a v budoucnu se seznam měst, kde tuto funkci lze využít, ještě rozšíří. Zajímavým prvkem je také možnost připojení dronu ke vozidlu, což umožní streamovat video přímo na centrální panel elektromobilu. Oficiální představení vozu se očekává v brzké době, takže držte oči otevřené.