Německo snižuje investice v Británii - Exportinfo.cz

Německo snižuje investice v Británii

Pondělí 16. Květen 2016

Great Britain

Německé společnosti začaly omezovat své investice v Británii a to ještě před červnovým britským referendem o členství země v EU. Podle německých průmyslových informací by odchod Británie z EU způsobil negativní dopad na ekonomiku obou států. Podle banky DZ Bank a její studie by Německo mohlo přijít až o 45 miliard eur kvůli omezení vývozu.

Brexit znamená pro německé společnosti podnikající v Británii nejistotu. Firmy tím pádem omezují nebo zpožďují své investice.

Německé investice v Británii podle údajů Bundesbanky klesly v prvním čtvrtletí o 6% na 4,4 miliardy eur. O více než 40% se propadly za celý loňský rok.

Jednou z velkých firem působících v Británii je Siemens. Siemens obeslal své zaměstnance dopisem, ve kterém varuje před riziky, pokud Británie vystoupí z EU.

Případný výstup Británie z EU nebude mít dopad jen na britskou ekonomiku, Německo by  tento odchod mohl stát až 45 miliard eur do konce roku 2017.

Británie byla v loňském roce pro Německo třetí nejdůležitější exportní destinací. Převezly zde zboží za 89 miliard eur. Co se týče celkového objemu obchodu, který činí 127,5 miliardy eur, je Británie na pátém místě největších obchodních partnerů Německa za USA, Francií, Nizozemskem a Čínou. Přičemž pro Británii je Německo nejdůležitějším obchodním partnerem před Spojenými státy.

Zdroj: http://www.novinky.cz/