Koupě bydlení v zahraničí u Čechů roste - Exportinfo.cz

Koupě bydlení v zahraničí u Čechů roste

Středa 3. Srpen 2016

veliko-turnovo-811278_640

Češi nově nakupují levné bydlení, především v Bulharsku. Jde o lokalitu Burgas u Černého moře. Už za necelý milion zde můžete pořídit apartmán. Jedná se o výrazně nižší částku, než za kterou lze pořídit apartmán v Chorvatsku, kde Češi kupují rekreační bydlení nejčastěji. V současnosti se jedná o desítky tisíc Čechů, kteří vlastní dům v zahraničí.

Tuto skutečnost potvrzuje i jednatel realitní kanceláře Alexandria Real Martin Pinl: „“Zatímco v loňském roce jsme měli každý měsíc jen pár zájemců, za první pololetí letošního roku se nám ozvalo více než tři sta lidí se zájmem koupit v Bulharsku dům,“

Další destinací, kde se hojně investuje do nemovitostí je Rakousko, které je součástí horských středisek. Podnikatelé hledající příležitost, jak investovat či uložit své peníze, si vybírají právě horská střediska v Rakousku, jež pronajímají několik týdnů v roce a pak sem jezdí na dovolenou.

Přestože většina kupců platí za nemovitost v zahraničí v hotovosti, zvyšující poptávku určují i nízké úrokové sazby hypoték. České banky sice nabízejí hypotéky na koupi domu v zahraničí, ale kupec musí vždy ručit nemovitostí v Česku.