Českému exportu se daří - Exportinfo.cz

Českému exportu se daří

Úterý 10. Květen 2016

one-world-trade-center-854112_640

Za posledních pět let český export stále roste. K tomuto pozitivnímu trendu přispívá i vysoký zájem exportérů o služby státní agentury CzechTrade. Ministerstvo průmyslu a obchodu v letošním roce čeká vysoké výsledky. CzechTrade spustí letos tři interní projekty na podporu českých firem na zahraničních trzích do roku 2018.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek připomněl: „Je to již pátý rok, co se českému vývozu i celkový obrat zahraničního obchodu roste. V únoru bylo zaznamenáno meziroční zvýšení o 4,5 procenta“. Zároveň označil CzechTrade jako klíčovou instituci pro podporu exportu především malých a středních firem v ČR.

CzechTrade letos spouští program Šance pro úspěšný export. Cílem této státní agentury je motivovat české firmy k exportu. Motivací pro české exportéry je i další nabídka služeb zdarma za splnění určitých podmínek.

CzechTrade nabízejí možnost hlásit se od června do projektů NOVUMM a NOVUMM KET.

Program NOVUMM nabízí podporu účasti malých a středních podniků na 100 zahraničních veletrzích. Zúčastněné podniky získají podporu až 80 000 korun.

Projekt NOVUMM KET se zaměřuje na firmy z oblasti tzv. key enabling technologies. Zde spadají mikro a nanoelektronika, fotonika, nanotechnologie, průmyslové biotechnologie, pokročilé materiály a výrobní technologie. Podpora může být až 90 000 korun na účast na 50 zahraničních veletrzích.

Firma CzechTrade se chce v obou případech zaměřit na mimoevropské trhy.

CzechTrade má také jeden interní projekt: Design pro konkurenceschopnost. Zde mohou podniky získat podporu 50 000 korun na spolupráci s designérem a 130 000 korun na prezentaci na zahraničním designovém veletrhu.

 

Zdroj: http://www.businessinfo.cz/